Хорошая статья, все подробно расписано.
Виготовлення магнітиків |
Магніт на холодильник – сувенір, реклама та подарунок |
Значки оптом – вигідна самореклама |
Вальцьовані значки |
Нанесення на запальнички корпоративної символіки – переваги |
Нанесення логотипу: вибираємо правильну технологію |
Рейтинг сувенірів для нанесення логотипів |
Як правильно робити замовлення сувенірної продукції |
Сувенірні значки Києва, туристичні значки Харкова, оригінальні значки Дніпропетровська та значки Донецька – сувенірні традиції українських міст |
Прикольні значки та значки для студентів – дві сторони однієї медалі |
Посібник зі створення макету значка (або сповідь дизайнера) Частина 1
При виготовленні значків, та й взагалі у виробництві чогось ми часто стикаємося з тим, що потрібно донести до клієнта певні технічні вимоги. Або отримати від нього точні дані, які дозволять виконати замовлення якісно та вчасно.
Що стосується виробництва західних значків то дизайнер, з яким ми співпрацюємо, у вільній формі епістолярного жанру розкриє потенційному клієнту деякі грані, які стосуються макетів при замовленні поліграфічних значків.
Шановний дизайнер!
На жаль, а може і на щастя, я з тобою особисто не знайомий, тому, вибач мене, звертатимуся до тебе просто дизайнер.
Тож почнемо. Для початку я розповім тобі про кілька дуже важливих речей, які сподіваюся, ти зрозумієш і почнеш робити не просто креативні макети, а ще й правильні макети.
Перше.
Є система вимірювань різного роду розмірів, ти виходиш на вулицю і дивишся, яка температура за бортом, ти можеш мені не вірити, але ці цифри на термометрі не беруться зі стелі і показують вони реальну температуру. Так само і при створенні та друку твого макета. У поліграфії найчастіше використовують сантиметри (см), міліметри (мм), метри (м). Звичайно, можна використовувати також масштаб, наприклад 1:10, 1:100,1:1000 м. д., але це актуально для великих макетів, але коли ти робиш макет значка, то кращий масштаб це 1:1, уточнюю, це "оригінальний розмір". Ти напевно спитаєш – але чому ж? Тому, що західний значок маленький, і коли ти зробиш його супер великим, то при масштабуванні всі значущі розміри цього значка (про них ми поговоримо трохи пізніше) можуть з'їхати і стати неправильними.
Друге.
У поліграфії використовують колірну схему СМУК, ти мене знову-таки запитаєш, але чому я не можу використовувати RGB?!?!? А тому, що ця колірна схема використовується при виведенні зображення на твій монітор, а в поліграфії друкується в СМУК, і головне роби завжди в СМУК, тому що ти супер-дизайнер і якщо ти вже удостоївся честі отримати це /цензура/ лист, то тобі взагалі заборонено знати, що таке пантон.
Третє.
Є таке поняття як растрова графіка та векторна графіка, але для тебе найголовніше це знати, що у растрової графіки є дозвіл і це грубо кажучи якість твого зображення (не плутай із розмірами зображення).
Для поліграфії при виготовленні значків дуже важливо, щоб картинка була 1:1 за розмірами і роздільна здатність повинна бути встановлена 300 DPI. І знову таки я чую від тебе питання: "Як я дізнаюся, який я виставив дозвіл і який розмір у мого малюнку?" Легко відповім, «для цього тобі буде потрібна програма Adobe Photoshop», відкриваєш з її допомогою макет, натискаєш alt+I і бачиш розмір у сантиметрах свого зображення та його роздільну здатність.
Четверте.
На твоєму макеті напевно буде текст. Для того, щоб його набрати, я тебе прошу, не використовуй Photoshop,
ТІЛЬКИ (!) Illustrator.
Про різновиди та типи шрифтів ти сам можеш десь почитати, але я розповім тобі найважливішу таємницю. Запам'ятай не у всіх є така чудова колекція зі 100 000 000 000 шрифтів. І такого, що ти використовуєш, може просто не бути. Системні ж шрифти злітаю під час друку.
Що ж робити ти спитаєш мене, це ж просто катастрофа, не дрейфів мій друг, тобі всього потрібно перевести шрифт в криві. Для цього потрібно натиснути клавіші Ctrl+Shift+O, якщо у тебе немає клавіатури, то це теж не біда, тобі просто треба виділити все і зайти в меню Type і натиснути на пункт Сreate Outlines
П'яте.
Якщо ти засвоїв попередні 4 пункти, ми можемо приступати безпосередньо до створення макета.
АЛЕ! ЯКЩО ти не засвоїв тоді перечитай ще раз!
Отже, що тобі потрібне для створення макета? Звичайно, тобі треба придбати програмне забезпечення, яке допоможе тобі зробити правильний макет. Зробимо висновки, тобі треба правильне ПЗ. Якщо у тебе є Corel Draw видали його, негайно. Це не правильне програмне забезпечення. Скачай собі Adobe Illustrator та Photoshop, більше тобі нічого не треба.
Так як цей лист (крик душі прим. admina) відноситься до виготовлення значків, я детально описуватиму з технічного боку створення макета поліграфічного значка.
Для кращого засвоєння матеріалу та спрощення твоєї подальшої роботи у сфері виготовлення значків, я надішлю тобі «шаблончики» макетів для значків.
У західних значків є розміри і для створення макета треба знати:
1. є значки 56 мм, 43 мм, 36 мм, 25 мм. Це діаметр значок.
2. оскільки за технологією, надрукована і порізана поліграфія вставляється в заготівлю значка, то вона повинна триматися. Крім плівки, що накладається зверху, є ще частина поліграфії, яка загортається під значок, щоб не було білих полів на значку треба дати зображення на виліт.
Уважно запам'ятай розміри.
Діаметр значка(мм) Розмір на виліт(мм)
56 68
43 56
36 49
25 35,5
3. Так як значки збирають у ручну (дизайнер як людина творча, так обізвав вальцювання значків на верстаті для значків прим. admin), то зображення не стоятиме строго по центру, воно може "гуляти". Відповідно, не можна розміщувати в тексті особливо важливі елементи зображення близько до краю значка, для цього придумали внутрішній розмір значка або розмір картинки:
Діаметр значка(мм) Розмір зображення (мм)
56 52
43 39
36 33
25 22
Шосте.
Ось макет готовий і відповідає всім вимогам і здається, що все вже
позаду, але ні. Залишився ще один важливий крок, а саме збереження
макет для друку. Тому що ти напевно є щасливим володарем
нового пакету Adobe, ти напевно збережеш макет не особливо замислюючись
про те, що хтось користується молодшою версією. Не переймайся,
це нормальна помилка, макет для друку найкраще подавати у форматі
eps і зберегти його в 10 версії.
ПАМ'ЯТАЙ про те, що шрифти повинні бути в кривих.
ПАМ'ЯТАЙ про розміри.
ПАМ'ЯТАЙ про все, чого я тебе навчив.
Сподіваюся, ти засвоїв те, що я тобі написав, інакше ти безпорадний, мені доведеться за тебе переробляти макети, а тобі за це платити.
P.S. Стиль викладу автора дотримано. Він висловлює суто особисту думку, життєву мудрість та роками накопичений досвід.
Хорошая статья, все подробно расписано.
Спасибо за статью, видно что постарались и разложили все по полочкам, что сказать, отличная работа!
Изготовление значков статьи, магниты на холодильник статьи, объемные наклейки статьи, эпоксидная смола
© 2009-2020. "Free-forum" Все права защищены.