Виготовлення магнітиків |
Магніт на холодильник – сувенір, реклама та подарунок |
Значки оптом – вигідна самореклама |
Вальцьовані значки |
Нанесення на запальнички корпоративної символіки – переваги |
Нанесення логотипу: вибираємо правильну технологію |
Рейтинг сувенірів для нанесення логотипів |
Як правильно робити замовлення сувенірної продукції |
Сувенірні значки Києва, туристичні значки Харкова, оригінальні значки Дніпропетровська та значки Донецька – сувенірні традиції українських міст |
Прикольні значки та значки для студентів – дві сторони однієї медалі |
(обов'язково до прочитання тим, хто зібрався заробляти на об'ємній наклейці).
Які асоціації у Вас виникають за словами «об'ємна наклейка»? Хтось скаже так це наклейка з прозорою лінзою на дверцятах холодильника, наприклад «Indesit», хтось згадає, що бачив об'ємну шильду «Intel» на своєму системному блоці коли шукав reset, а багато хто скаже що це, це… та де- то ми її бачили. Об'ємна наклейка або як її ще називають об'ємна шильда міцно увійшла в наш вжиток і сприймається, як зрозумілі.
Але це лірика, сувора щоправда полягає в тому, що попит народжує пропозицію і відповідно власники власного бізнесу охочі розширити або підприємці, що бажають розпочати його, постійно у творчому пошуку. Форуми, блоги, виставки, збирання інформації, аналіз її, пошук зерна істини, так щоб вкласти поменше і отримати побільше, багато і відразу. Так не буває? Буває по-різному, але правда в тому, що почати потрібно і бажано вже вчора. Пропоную Вам ознайомитися з виготовленням об'ємної наклейки, пройти ази. Начебто все просто потрібно купити епоксидну смолу, роздрукував макет на «цифрі» або «шовкусі», нарізав на плотері, залив наклейки. А результат? А результат не задовольнив. Чи то смола не холоне, чи холоне але довго, наклейка липка, бульбашки повітря, фарбу роз'їло, факторів може бути багато, чому не вийшло.
Давайте розумітися. Ви читаєте вказівки? Напевно, більшість їх не читає. У нас в розділі «технології» є інструкція поетапна заливки об'ємної наклейки епоксидною смолою (це так про всяк випадок). Незабаром казка дається взнаки і не скоро справа робиться. Давайте виготовляти разом. Спочатку отримуємо від клієнта макет. Те, що він потрібний у векторах і шрифти в кривих це як отець наш. Не вірите? Вам про це повідомлять у будь-якій друкарні, а ще покажуть перелік вимог: збережений у такій версії (чим нижче номер версії, тим краще), формат файлу (ai, eps, cdr), товщина ліній, вимоги до різання. Після друку поліграфії, наприклад: на Oracal 640, 641, зазвичай її там же на плотері можуть порізати і зняти надлишки підкладу. При плотерному різанні потрібно враховувати відстань між краями етикеток, яка повинна бути не менше 4-5 мм, інакше смола заливатиметься на сусідні етикетки за рахунок її сильного поверхневого натягу. З першим етапом можна сказати, що впоралися, маємо на руках листи з наклейками для заливання. Більш детальну інформацію щодо переддрукованої підготовки завжди можна отримати на місці.
Наступний етап при виробництві об'ємної наклейки, розміщення їх на плоскій поверхні. Ми для цього використовуємо скляні лотки. Так є інші варіанти поверхонь, але річ у тому, що за інших варіантів і причин виявляються свої, ми коментуємо наш тех.процес. Поклали лист на лоток, а він не бажає рівно лягати. Що робити? Щоб зафіксувати поліграфію на лотку існує клей тимчасової фіксації, такий спрей реалізується в балонах (застосовується в шовкографії, зовнішній рекламі). Дуже важливий нюанс перед початком роботи, потрібно перший стартовий лоток виставити за рівнем горизонтально, нам не треба, щоб у наших об'ємних наклейок лінза була скошена. Для цього купуємо «будівельний рівень» довжиною 30см більш ніж достатньо. Нагадую, а для тих хто не знає - повідомляю, в процесі роботи слід кожен наступний лоток, який ми встановлюємо перевіряти на горизонт, тому що існує гіпотетична ймовірність, що, наприклад, у 9-го щодо 1-го лотка може вже піти перекіс горизонту. Чому? Тому що ніжки (стійки) лотків можуть мати не зовсім однаковий розмір, нехай десятки міліметрів, які теоретично можуть дати похибку по горизонталі. Якщо такий казус трапився, виправляємо шляхом підкладання під стійки тонких платівок, наприклад пластику. Це ми вже забігли наперед.
Насправді, зараз я на Вас вивалю ще потік інформації. Потрібно усвідомити і міцно запам'ятати, що при роботі зі смолою є певні умови, які потрібно дотримуватися, так би мовити рекомендації виробника. Почніть робити правильно і буде Вам щастя, як не правильно навчитеся самі. Ось три кити успіху: температурний режим у приміщенні не менше 24С, вологість повітря не більше 50% та зважування смоли та затверджувача (в даному випадку ми працюємо з епоксидною смолою 3 до 1) з похибкою +/- 1гр. Щоб дотриматися цих умов потрібно градусник, гігрометр і ваги з градацією 1гр. Особливо зупинюся на пропорції смоли. Хто Вам сказав, що ПРОЩЕ відміряти смолу та затверджувач мірними стаканчиками чи шприцами? Скільки вже копій зламано і скільки майбутніх акул бізнесу так і не отримали якісної об'ємної наклейки. Чому? Ні, воно зрозуміло, що доклавши накопичені людством знання можна розрахувати масу і обсяг тіла. А щільність, в'язкість Ви врахували у своїх розрахунках. Навіщо ускладнювати є ваги. Приклад із життя, купив клієнт смолу і зник, вийшов одноразовий, та так буває. З'ясували смола у нього не сохне або висихає, але лінза завжди липка. Каже: «викинув я Вашу смолу в буквальному значенні слова, погана вона». Користувався для виміру шприцами. Коли дзвонять із подібними проблемами, знаєте яке перше питання? Як виміряєте? Здогадайтеся яка відповідь. Не наступайте, будь ласка, на граблі!
Поїхали далі, лоток виставлено, поліграфія приклеєна. Після зважування смоли ретельно перемішуємо до однорідної маси. У процесі замісу можна побачити, як каламутна маса стає прозорою, час змішування 2-3хв по готовності. Готовою сумішшю наповнюємо насадку-шприц (об'єм 50мл), яку потім закріплюємо на утримувачі пневматичного дозатора для заливки об'ємної наклейки. Для того щоб освоїти принцип роботи, як користуватись обладнанням для заливки об'ємної наклейки є інструкція, де доступно все описано. При роботі з об'ємною етикеткою є таке поняття перелив і недолив епоксидної смоли на поверхні об'ємної етикетки. І нам потрібно при роботі з епоксидною смолою добитися подачі такого обсягу, при якому смола прийме так звану золоту середину. Так як замовлення бувають різні, я про розмір і параметри наклейки, то підібрати необхідну дозу, це вже досвід співробітника, який приходить тільки з практикою.
Коли на першому лотку шильди розлиті, потрібно перевірити їх на переливи або недоливи, у першому випадку прибрати надлишки смоли, а в другому скоригувати смолу за наклейкою до краю. Допомогти розтектися епоксидці можна дерев'яними паличками, робити це треба обережно, щоб не подряпати фарбу на поліграфії. Задовольнившись результатами своєї праці, звертаємо увагу на можливу наявність повітряних бульбашок у лінзі. Бульбашки повітря з об'ємної наклейки можна прибрати злегка нагрівання її. Зазвичай при цьому користуються спеціальними пальниками. А чи можна звичайною крем'яною чи п'єзо запальничкою? Можна, якщо Ви не переживаєте за свої обпалені пальці. Навіть якщо скажуть не можна, все одно пробуватимете, головне в цій операції не припалити смолу. Якщо так сталося, то після застигання Ви побачите на лінзі об'ємної наклейки жовті плями. Не переживайте з часом набравшись досвіду і розібравшись у технологічних тонкощах заливки смолою Ви більше не робитимете таких помилок. Отже, лоток за лотком, не забуваючи за перевірку рівня по горизонталі. Останній лоток із залитою об'ємною шильдою накриваємо порожнім лотком, щоб уникнути осідання пилу при сушінні. На початку статті згадавши про дотримання температурного режиму при заливці об'ємної наклейки, я не сказав про відсутність пилу, вологе прибирання у приміщенні, де виготовляють шильди – обов'язкова за замовчуванням.
Ось, власне, і все. Залишається дочекатися висихання епоксидної смоли, потім переглянути наклейки, вилучити браковані об'ємні шильди, якщо такі присутні, перерахувати тираж і скласти листи, перекладаючи їх між собою звичайним канцелярським папером.
Хочеться вірити, що своїм оглядовим коментарем ми комусь допомогли розпочати, або, як мінімум, не опустити руки в процесі освоєння даної технології. Якщо це так надішліть проблеми та їх вирішення у процесі виготовлення об'ємної наклейки на admin@free-forum.com.ua (для нашої тематичної сторінки).
Таким чином, допомагаючи іншим ми допомагаємо собі.
P.S. передрук дозволена з посиланням на першоджерело.
Мы феном не пробовали. У нас его просто нет. Поэтому если он у Вас есть и получится желаемый результат, то почему бы и нет. Главное чтобы Вы смогли шильду прогреть таким образом, чтобы из нее вышли пузырьки если они там будут и при этом потоком воздуха, не снесло смолу с полиграфии.
Изготовление значков статьи, магниты на холодильник статьи, объемные наклейки статьи, эпоксидная смола
© 2009-2020. "Free-forum" Все права защищены.
Спасибо за отзыв. Старались предугадать все вопросы и трудности с которыми сталкиваются начинающие предпрениматели. Если будут вопросы пишите на почту (admin).